Firmę HUSAR Usługi Informatyczne założyłem w 2014 roku. Już wtedy posiadałem 10 letnie doświadczenie w pracy jako Informatyk. Kolejne lata funkcjonowania Husara pokazały, że mogę również realizować inne projekty, które dotąd były moją pasją.

 

1. Serwis komputerowy:

Powstanie Husara to odpowiedź na potrzeby osób indywidualnych oraz firm. Z powodzeniem diagnozowałem i naprawiałem pokaźną ilość sprzętu komputerowego dając mu drugie życie, a moim klientom powód do zadowolenia. Cieszy mnie, że moi klienci nierzadko do mnie wracają oraz polecają mnie jako informatyka, któremu mogą zaufać.

 

2. Tworzenie stron internetowych:

Od lat tworzę strony internetowe wykorzystując CMS Joomla! To mój ulubiony system zarządzania treścią, który umożliwia klientowi samodzielne uaktualnianie strony internetowej po przeprowadzonym przeze mnie szkoleniu. Tworząc stronę internetową realizuję wizję i pomysł klienta, ale również tworzę własne, autorskie szablony stron.

 

3. Monitoring CCTV:

Reagując na zmieniające się czasy oraz wzmożoną chęć ochrony swojego własnego mienia, pomagam w doborze korzystnego systemu monitoringu oraz instaluję go w miejscu wskazanym przez zleceniodawcę. 

Porządny system monitoringu, oparty na sprawdzonych rozwiązaniach oraz instalacjach nie stanowi dzisiaj już ogromnego wydatku. 

W swoich realizacjach wykorzystuję najnowsze dostępne rozwiązania firm takich jak:

Lanberg,

TP-Link (w szczególności ich najnowszy system ViGi).

 

4. Pomoc zdalna:

Pomoc zdalna pomaga zaoszczędzić czas i jest świetnym rozwiązaniem jeśli nie ma potrzeby osobistej wizyty u klienta. W tym celu zawsze proszę o zainstalowanie specjalnego programu, który umożliwi mi podłączenie się do środowiska i wstępne zdiagnozowanie problemu. Oczywiście muszą być spełnione 2 warunki: 

* komputer musi działać,

* sprzęt musi być podłączony do sieci Internet.

Po takiej wstępnej diagnozie podejmuję decyzję, czy problem uda się rozwiązać zdalnie czy potrzebne będzie szczegółowe przyjrzenie się sprzętowi.

Jeżeli dany sprzęt jest dostarczany do mnie bezpośrednio bez diagnozy online, to po usunięciu usterki, za zgodą klienta, instaluję narzędzie do pomocy zdalnej tak, aby następna pomoc mogła odbyć się zdalnie. Oczywiście nie mogę mieć dostępu do komputera klienta bez uprzedniej rozmowy telefonicznej lub wiadomości sms.

 

5. Odzyskiwanie danych 

Od 2021 roku korzystam z usług profesjonalnego laboratorium HouseOfData skupiającego się na odzyskiwaniu danych nawet z najbardziej uszkodzonych nośników, dysków, telefonów itd.  Koszty usługi odzyskiwania danych są dość wysokie, ale skuteczność ich odzyskania bazuje na poziomie 99%.

Jak to mówią: "Ludzie dzielą się na dwie grupy. Tych, co robią kopie zapasowe i tych, co zaczną je robić."

Po każdej udanej procedurze odzyskiwania danych proponuję swoim klientom przejście do któregoś z dostępnych usługodawców backupu danych online:

OneDrive - w wariancie bezpłatnym 5GB na dane za darmo a w najniższym planie płatnym dla użytkowników domowych 100GB przestrzeni na dane za 7,99,- /miesiąc | cennik

Dropbox - w wariancie bezpłatnym otrzymujemy 2 GB na swoje dane za darmo, w wariancie płatnym jest to przestrzeń 2 TB za 11,99 Euro /miesiąc ( +/- 50,-) | cennik

Google One (dawniej Google Drive) - w wariancie darmowym mamy 15GB przestrzeni na swoje dane a w wariancie płatnym, najniższym 100GB za 8,99,- / miesiąc | cennik 

Oczywiście to nie wszystkie możliwości tworzenia kopi online swoich danych - więcej można sprawdzić TUTAJ.

 

6. Ochrona antywirusowa:

Husar jest autoryzowanym partnerem firmy ESET. Proponuję klientom odpłatną ochronę ich urządzeń sprawdzonym, wielokrotnie nagradzanym, a co najważniejsze nie obciążającym zbyt mocno systemu - narzędziem w postaci antywirusa ESET NOD32.

Plan jest prosty - klient za moim pośrednictwem wykupuje na swoje dane licencję dostępową na ochronę 1 stanowiska komputerowego. Opłata jest raz w roku  – w sytuacji zbliżającego się terminu wygaśnięcia licencji, przedstawiam ofertę cenową na przedłużenie ochrony o kolejny rok kalendarzowy.